HABERLER

Ankara Masaj

Ankara Masaj
  • Tarih: 08 - Ekim - 2019

Masaj uygulamaları genel olarak her insanını ihtiyaç duyduğu fakat bir şeklide ihmal ettiği bir şifa yöntemidir. Evlerinizde tanıdıklarınıza yaptırdığınız kısa masajlar yerine haftalık olarak belirlediğiniz bir günde yaptıracağınız profesyonel masaj ile hayattınız ve sağlığınız olumlu yönde etkilenecektir. 
Masajın birçok faydası vardır. Bu faydaları içinde en çok bilinen ise stresten arındırması, toksinlerin atılması, kan dolaşımının düzenlenmesi,  negatif elektrikten kurtulma, günlük yaşamda kullanılmayan kasların hareket kazanması gibi ve daha birçok yararını saymak mümkün. Masajın ruha ve beden kattığı yararların yanı sıra vücudun daha sıkı olmasını sağlayarak daha fit bir görüntü kazanmanıza da yardımcı olur. Masaj uygulama teknikleri ile ilgili profesyonel çözümler üreten Ankara Bayan Masöz  ile görüşebilirsiniz.

Ankara Masaj
Günlük yaşam yoğunluğu sebebi ile bedenen ve ruhen yaşanan yorgunlukların birikmesi sonucunda insanlarda hastalıklar baş göstermeye başlar. Bu birikimler yaşa göre değil stresin ve yıpranmanın yoğunluğuna göre değişiklik gösterip özellikle iç organlarda zayıflamaya ve hastalıklara sebep olur. Bu stres ve yorgunlukların giderilmesinde en etkili yöntem ise masaj uygulamalarıdır. Haftalık olarak belirlenen periyotlarda yaptıracağınız masaj uygulamaları sonucunda bedeninizde stresin birikmesine engel olurken aynı zamanda yorgunluğunuzu da atarak daha dinç ve daha zinde bir haftaya başlamanız mümkün olur. Masaj uygulama teknikleri mutlaka masaj konusunda deneyimli olan kişilerce yapılması öneriliyor. Masaj çeşitleri ve teknikleri konusundan deneyimli olan Masör Spa Masaj size profesyonel çözümler sunacaktır.

Eski bir Türk geleneği olan hamamda en sık kullanılan kese köpük masajı tekniği cildinizin tazelenmesi ve tüm ölü hücrelerden arınarak sağlıklı bir görünüme kavuşması için etkili bir yöntemdir. Zamanla kir, ter gibi etmenlerle cildinizin hava alması zorlaşır. Gözeneklerin kapanması, hem kış hem yaz aylarında farklı sebeplerle kaçınılmaz olur. Gözeneklerin kapanması ile birlikte yeterli temizlik rutin duş ve banyo ile sağlanamaz ve yaptığınız bakımların etkisi boşa gider.

Kese köpük masajında amaç tüm vücutta gözeneklerin açılarak cilt tabakasının en üst kısmında bulunan ölü deriden uzaklaştırılması ve eski sağlıklı haline kavuşmasıdır.