HABERLER

Köpük Masajının Faydaları Nelerdir?

Köpük Masajının Faydaları Nelerdir?
  • Tarih: 08 - Ekim - 2019

Belirli aralıklarla uygulanan kese köpük masajının cildinizin ışıltısı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için oldukça fazla fayda sağladığı bilinmektedir. Tüm vücudun keselenmesi, cansız, sağlıksız tabakanın cilt yüzeyinden arındırılması ile cildiniz nefes alacak, cilt dışarıdan da oksijen ile beslenebilecektir.

Düzgün temizlenmemiş, ölü hücreler ile kaplı bir cildin güneşle etkileşime girmesi, cilt lekeleri için kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle yaz aylarında cildimiz güneşle daha fazla temas halinde bulunduğu için ölü hücrelerin kese köpük masajı ile cildimizden temizlenmesi bu leke problemini önlemede önemli bir etkendir.

Kış aylarında ise kalın ve kapalı giyindiğimiz için cilt hava almakta zaten zorlanmakta ve terleme ile cildin üzerinde tabaka oluşumu daha hızlı olmaktadır. Sağlıklı bir cildin ön koşulu cildin rahatlıkla hava alabilmesidir. Bu da kese köpük masajının belirli aralıklar ile uygulanması ile sağlanabilir.

Kese köpük masajı sonrası cildiniz hiç temiz olmadığı kadar tazelik hissi verecek, parlaklığı ve sağlıklı görünümü ile psikolojik olarak da kendinizi iyi hissetmenize sebep olacaktır. Belirli aralıklarla düzenli uygulandığında cilt problemlerinin azaldığı ve özellikle kıl köklerinde meydana gelen akne, iltihap gibi problemlerin sıklığının azaldığı gözlenmiştir..