HABERLER

Neden Köpük Masajını Tercih Etmelisiniz?

Neden Köpük Masajını Tercih Etmelisiniz?
  • Tarih: 08 - Ekim - 2019

İnsan vücudu hücre bölünmeleri ile sürekli yeni hücreler oluşturur ve tazelenir. Genç yaşlarda bu oran daha yüksekken yaşlandıkça metabolizma hızı ile birlikte yenilenmede de yavaşlama olur.

Cilt tabakası da aynı şekilde sürekli yenilenir. Yaraların çok hızlı bir şekilde cildimizden kaybolmasının ve iyileşmesinin sebebi budur. Ancak hücreler yenilendikçe eskiyen, ölü hücreler de üst tabakada birikir. Kese köpük masajında amaç tazelenen, canlı deri tabakasının rahat nefes alabilmesi ve cildin daha sağlıklı parlak görünebilmesi için ölü deri tabakasından arındırılmasıdır. Ölü deri tabakası cildin en üstünde bir örtü gibi durduğu takdirde cilt nefes alamaz, sivilce, yara gibi farklı problemlerle boğuşur.

Kese köpük masajında cilt önce tüm bu ölü deriden arındırılacak şekilde keselenir. Doğal organik bir kese yardımıyla, cilde zarar vermeden, köpükle birlikte üst tabaka temizlenerek cildin tekrar nefes alması sağlanır. Diğer yandan bu masaj esnasında cilde masaj uygulanarak kan akışının artması, cildin canlanması sağlanır.